Internetihääletamise kompetentsikeskus

Meie insenerid ja teadlased on pühendunud usaldusväärse tehnoloogia välja töötamisele internetihääletamiseks.

Meist

Eesti on maailma juhtiv riik internetihääletamise rakendamisel. Enam kui kümme aastat on Eesti rahvas ja valitsus edukalt kasutanud internetihääletamist. Valijate usaldust antud hääletamisviisi vastu näitab interneti-hääletajate suur osakaal - 2014. a. toimunud Euroopa Parlamendi valimistel andis 31.3% kõigist osalenud hääletajatest oma hääle interneti teel.

Internetihääletamise arendamisel on Eesti riik alati tuginenud ekspertidele, kes tänaseks on koondunud Internetihääletamise kompetentsikeskusesse, et jagada Eesti kogemusi valitsustele kogu maailmas.

Meie lähenemine internetihääletamisele ja valimistele on multidistsiplinaarne. Meie meeskonda ja võrgustikku kuuluvad spetsialistid mitmetelt erialadelt - alates avalikust haldusest ja politoloogiast, lõpetades mobiilrakenduste arendamise ja infoturbega. Valdkondi ühendav lähendamine on tee toimiva hääletamisviisi loomisele.

Meie missioon on arendada internetihääletamist ning pakkuda valitsustele võimalust muuta valimised kättesaadavamaks, turvalisemaks ja läbipaistvamaks.